אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

טיפול לרכב לפני החורף – כל מה שאתם צריכים לדעת

החורף במדינת ישראל הוא ללא ספק אחד החורפים המפתיעים ביותר בעולם, חורף שמסוגל להפתיע כל פעם מחדש גם אותנו הישראלים. הסיבות לכך הן רבות, וכנראה שאחת מהסיבות העיקריות לכך זה העובדה שהקיץ הישראלי הוא כל כך קשה וחזק לעומת החורף שלנו. אחד הדברים החשובים ביותר לפני כל חורף, זה לוודא כי הרכב שלנו מוכן מבחינה בטיחותית לנסיעה בחורף. טיפול לרכב לקראת החורף, הוא אחד הדברים הקריטיים והחשובים ביותר עבור כל אדם שמחזיק ברכב פרטי, ותאמינו או לא, מדובר על טיפול שיכול לחסוך לכם בעתיד כסף רב, וכאבי ראש רבים יותר. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע בלעדי על כל ההכנות השונות שעלינו לבצע ברכב שלנו לקראת החורף.

מגבים – תמיד כדאי לבדוק

ממוצע החיים של מגבים הוא קטן בהרבה ממה שהייתם מצפים. והאם ניתן לנהוג בלי לראות את הדרך? קשה מאוד. לפני החורף, בדקו את המגבים של הרכב שלכם, ואם הם לא טובים ופועלים כשורה, עליכם ללכת והחליף מגבים לרכב. זכרו – התאמה בין סוג הרבה לסוג המגבים היא חשובה, והיא קריטית כמעט כמו התאמת מצבר לרכב.

בדיקת בלמים

אחד הדברים החשובים ביותר לקראת החורף, זה לעשות בדיקה מקיפה של הבלמים. תנסו ללחוץ חזק על הבלמים, בדומה לבלימת חירום. האם הרכב בולם כמו שצריך? האם יש רעשים מיוחדים? אם הבלמים לא עובדים כשורה, חשוב מאוד להחליף אותם במיידי.

מצבר

המצבר, הוא הרכיב שאחראי על כל הפונקציות החשמליות של הרכב שלנו. הפונקציה החשמלית החשובה והמוכרת ביותר ברכב שלנו, זה כמובן התנעת הרכב. כאשר המצבר לא עובד, לא נוכל להניע את הרכב, ולכן ניתקל בבעיה חמורה ורצינית.

איך תשמרו על הרכב שלכם תקין לאורך השנה?

יש כמה דברים שיכולים לעזור לכם להימנע מלהגיע למוסך, כל שני וחמישי. כל מה שצריך להקפיד עליו זה כמה כללי תחזוקה בסיסיים. ראשית כל, כאשר אתם מזהים שמד הדלק יורד, מומלץ למלא את הדלק לפני שמופיעה הנורה המתריעה על כך. שנית כל, כאשר אתם מזהים כי יש סימנים המעידים על כך כי המערכת החשמלית של הרכב לוקה בחסר, למשל שקשה להתניע את הרכב, יכול מאוד להיות שהגיע הזמן להחליף את המצבר הישן בחדר. בנוסף, חשוב מאוד לבצע בדיקה חצי שנתית במוסך, ולבחון כי כל המערכות תקינות ברכב. עוד דבר שיכול לעזור לשמור על מערכת הבלמים תקינה, הוא להימנע מבלימות פתע ככל הניתן. כדאי גם לבדוק לחץ אוויר בגלגלים, לשמור על סגנון נהיגה בטיחותי, שכן נהיגה אגרסיבית מזרזת את הבלאי של חלקי הרכב השונים. גם בחודשי החורף, מומלץ להדליק את המזגן בשביל לשמור על תקינותו.