אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מה חייבים לדעת לפני השתלת שיניים ממוחשבת?

כולנו מכירים את החוויה שכוללת ביקור רגיל ושגרתי אצל רופא השיניים. כולנו היינו וכולנו גם נהיה בביקורים אצל רופא השיניים בכדי לוודא כי חלל הפה שלנו בריא והיגייני לאורך השנים. שיניים בריאות וחזקות משפיעות על איכות החיים שלנו בכל כך הרבה מובנים ואין להקל בכך ראש. יחד עם זאת, יש לא מעט אנשים שמסיבות רבות זקוקים לעבור תהליכים מורכבים מעט יותר מצילום, טיפול שורש או טיפול ניקוי אצל השיננית. הליך השתלת שיניים ממוחשבת הוא חלק מניתוח שיניים להחלפת שיניים חסרות. בניגוד לתותבות, שהן שיניים מלאכותיות שניתן להסיר בקלות, שתלים דנטליים ממוקמים בעצם הלסת בסדרה של פעולות קלות.

מהו שתל דנטלי?

שתל דנטלי מורכב מטיטניום או חומרים אחרים שנראים כמו ברגים. הם מוכנסים ללסת במיקום בהם חסרים שורשי שיניים. עם הזמן, עצמות צומחות סביב השתלים, מה שמסייע להחזיק אותם במקומם. רופא שיניים ברעננה, שמתמחה בהשתלות שיניים ממוחשבות, מבצעים את ההליכים עם שיניים מלאכותיות או כתבים שמחוברים למתכת על מנת להשלים את הרווח שנותר מהשיניים החסרות. הכתרים מיוצרים כך שהם נראים כמו שאר השיניים מבחינת הגודל, הצורה והצבע. בחלק מהמקרים, השתלה כזו מבוצעת גם כדי להחזיק גשר דנטלי או שיניים תותבות במקום.

מתי יש צורך בהשתלת שיניים ממוחשבת?

במקרה של כמה שיניים חסרות, השתלת שיניים ממוחשבת היא אפשרות מתאימה לאנשים שיש להם עצם לסת בריאה לגמרי; אין להם מחלות חניכיים; ואין להם מצבים רפואיים שמשפיעים על ריפוי העצם. רופא השיניים ייעץ לכם אם הליך זה מתאים לכם.

מאפייני ההליך

השתלת שיניים ממוחשבת מתבצעת ברוב המקרים עם סדרת ניתוחים ובדיקות קלות. ראשית, מבוצעים צילומי רנטגן כדי לספק לרופא השיניים תמונה ברורה מאוד לגבי מיכון השתלים, והם מותאמים לעצם הלסת בניתוח קל. בדרך כלל המטופל מקבל חומר הרדמה על מנת שלא להרגיש כאב במהלך הניתוח.

ההליך מאפשר לעצמות לגדול סביב השתלים הדנטליים, ועם התייצבותם, רופא השיניים יוצר בסיס לשיניים החדשות. בשלב הסופי, השיניים המלאכותיות מוברגות לבסיס. זהו תהליך איטי, עם לא מעט ביקורים אצל רופאי השיניים, ובמעבדות צילומי רנטגן.

למה לצפות לאחר השתלת שיניים ממוחשבת?

לאחר הפרוצידורה, מטופלים עשויים לחוות חבלות, כאבים ונפיחות בחניכיים ובפנים, או מעט דימום מהחניכיים. בחלק מהמקרים, הם מתבקשים לאכול מזונות רכים על מנת לאפשר לאזור השתלת השיניים להחלים.

אין צורך בטיפול מיוחד להשתלת שיניים ממוחשבת, והרופא ימליץ על שמירת ניקיון השיניים באמצעות צחצוח, ובדיקות שיניים קבועות.

תוצאות השתלת שיניים ממוחשבת

רופאי שיניים מבצעים טיפולים שהוכחו כעובדים כמעט ברוב המקרים, ומותאמים היטב לצרכים האישיים של המטופלים. השתלת שיניים ממוחשת היא טיפול "מבוסס ראיות", כלומר, שילוב של הראיות הזמינות, הניסיון של הרופא וצרכי המטופל.

ניסיון ארוך טווח מאפשר לרופאי שיניים להעריך תוצאות במשך פרקי זמן ארוכים, כשהוא מתעד את התוצאות כראוי. ההתמחות מאפשרת לשכפל ביתר שאת את התוצאות היעילות, במיוחד כשהטיפול מבוצע בסביבות מבוקרות.

יתרונות התהליך

קיימים יתרונות רבים וחשובים להשתלת שיניים ממוחשבת. בזכות הדיוק המושלם של התוכנה, ההליך מתבצע ללא חתכים, וללא התערבות כירורגית ידנית.

חוץ מזה, הסיבוכים בהליכים אלו נדירים, כמו גם תופעות הלוואי שמאפיינות את פרק הזמן לאחר ההליך. חשוב להבין שזהו הליך קצר באופן משמעותי מהשתלות שיניים אחרות.

איך בוחרים מומחה?

חשוב לשים דגש על רופא מנוסה בהליך זה, לברר לגבי המלצות ואנשים שמכירים את אותו רופא, לבחון מקצועיות, שם, מוניטין, להבין איך בדיוק התהליך מתבצע ורק אז להחליט.