אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

שתלים דנטליים

בשנים האחרונות אי אפשר שלא לשים לב לחידושים המרשימים בתחום של רפואת שיניים. השתלות שיניים באמצעות שתלים דנטליים הפכו לטיפולים מאד מבוקשים בזכות התוצאה המרשימה שלהן של פה מלא בשיניים יפות, לבנות וחלקות – מה שלהרבה אנשים כבר אין באופן טבעי מסיבות אלה ואחרות. יש מי שמעוניין למידע אודות שתלים דנטליים בשל סיבות או שיקולים רפואיים ובריאותיים (כמו עקירה ושחזור של שיניים רקובות וחולות) ויש מי שמתעניין בתחום זה מתוך שאלה אסתטית – בגיל כלשהו הוא פתאום מחליט שהשיניים שלו לא נראות טוב והדרך לשפר את המראה של חלל הפה (ובעקבות כך של הפנים והפרצוף) היא באמצעות השתלות שיניים. מדובר בטיפול חדשני אבל כזה שכבר הפך כמעט לשגרתי וכאשר מסתכלים על אדם זה או אחר אי אפשר לדעת האם השיניים שרואים הן הטבעיות שלו או שתלים.

 

מה המשמעות של שתלים דנטליים?

כפי שצוין – נסיבות שונות ואירועי חיים כאלה ואחרים יכולים לגרום לכך שהשיניים לא תהיינה במצב טוב או אסתטי ואותו אדם, ביחד עם רופא שיניים שמטפל בו יבדקו את האפשרות של טיפולי שיקום הפה שהמשמעות שלהם היא שתלים דנטליים. מדובר בטיפול מורכב שיש לו כמה וכמה שלבים. בתחילה יש לבצע צילומי רנטגן על מנת להבין היכן בדיוק ממוקמות השיניים והיכן השורשים או שיניים כלואות שלא נראות על פני השטח. את השיניים הרקובות או הבעייתיות צריך לעקור על מנת לפנות את המקום שלהן. במקרה שבקצוות הפה לא יהיה מקום לשתל ישקול הרופא לבצע הרמת סינוס, שהמשמעות שלה היא השתלת תחליף עצם שגם עליה אפשר יהיה להכניס שתל. לאחר מכן יגיע תורם של השתלים עצמם – אלה ברגים שהרופא משתיל בתוך החניכיים והם בעצם יהוו את הבסיס שיחזיק את השתל החיצוני – השן החדשה. לאחר הכנסת הברגים יש צורך החלמה ומנוחה וחיבור השיניים עצמן יתבצע בשלב האחרון. כמובן שיבוצעו כמה הערכות וביקורות כדי לוודא שהשתלים נמצאים במקומם בצורה חזקה ויציבה.

 

היתרונות הרבים של שתלים דנטליים

כיום אין הבדל מבחינת המראה בין שיניים אמיתיות וטבעיות לבין שתלים דנטליים. כאשר מסתכלים על אדם זה או אחר אי אפשר לדעת האם השיניים שיש לו בתוך הפה הן אלה שלו הטבעיות או שתלים דנטליים שהוא קיבל החלטה להשתיל, מכל סיבה שהיא. זה בדיוק היתרון הגדול ביותר. עבור אנשים שהשיניים שלהם לא היו במצב טוב או ראוי – השתלים יגרמו לכך שחלל הפה ייראה טוב מאד, כאילו השיניים הן שיניים טבעיות ורגילות ואכן הטכנולוגיה שמאחורי החידושים הרבים של רפואת השיניים גורמת לכך שהשתלים הדנטליים ייראו ממש כמו שיניים אמיתיות, מה שמגדיל את הביקוש לטיפולים מסוג זה.