אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

קונספט עיצובי

עיצוב הוא נושא מהותי ומשמעותי מאוד בימינו. במהלך היום אנו משתמשים במוצרים, אביזרים וכלים רבים. איך נראה כל אביזר? כיצד הוא מעוצב? האם הוא נוח באופן מקסימלי? האם קל לנקות אותו לאחר השימוש? כל השאלות הללו קשורות לנושא קונספט עיצובי. חשוב שתדעו, כי עבור מוצרים רבים עומדים טובי המוחות, ויוצרים את חווית השימוש שלנו.

מהו קונספט עיצובי?

הביטוי קונספט עיצובי מתייחס לסגנון העיצוב ולאופי שלו. יכול להיות מוצר בעל שימוש דומה ואפילו זהה, אך מבחינת עיצוב המוצר הוא שונה לחלוטין. הקונספט העיצובי משליך על המראה של המוצר, והוא יכול להשפיע גם על נוחות השימוש, מידת ההתאמה למשתמש וכדומה.

חברה מקצועית המתמחה בעיצובים חדשניים

בכל שלב בו מעוניינים לפצח קונספט, וליצור קונספט עכשווי, חדשני ומוצלח, חשוב מאוד להפנות את המשימה אל הידיים הנכונות, ובמקרה זה רצוי שיהיה מדובר על חברה שצברה וותק וניסיון בתחום פיתוח קונספט עיצובי.

היבטים שונים בתהליך

  • מטרה מדויקת: מלווה את כל התהליך של פיתוח קונספט עיצובי. חשוב לדעת כי כל תהליך העיצוב מתבצע בהתאמה מדויקת למטרה, וזאת כדי שהתוצר יהיה בסופו של דבר מתאים לתוכניות ויענה ככל האפשר על הציפיות והדרישות. כמובן שיש לדייק את המטרה ככל האפשר, וזאת במטרה להוביל את התהליך בבהירות ולהגשים את המטרות של המוצר.
  • חווית שימוש: חווית המשתמש מהווה את אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר. הסיבה לכך היא, שבסופו של דבר, מה שחשוב זה שהמשתמש יאהב את התוצר, ימצא בו מענה לצרכים שלו, ויוכל להשתמש בו בנוחות מירבית ובהתאם לצורך שלו. הנוחות מתייחסת בין היתר לקלות השימוש, לאופי החוויה ועוד.
  • נראות: ההיבט הוויזואלי הינו מרכיב חשוב מאוד ובעל נוכחות דומיננטית. הפריט עובר את תהליך הפיתוח, כאשר אחת ממטרות העל היא להשיג בסופו של תהליך פיתוח קונספט עיצובי במראה אסתטי ונעים לעין, המתאים לסוג המשתמשים במוצר ומשלב את המגמות העיצוביות העכשוויות. הקפדה על גורמים אלו בתהליך מהווה יתרון משמעותי מאוד כאשר מגיעים לשלב השיווק ההמוני.
  • בטיחות ותקנים: נושא זה קיים בפיתוח כל מוצר, ובמיוחד כשדובר על פיתוח מכשור רפואי. התקנים הם אלו שקובעים אילו חומרים מתאימים לייצור פריטים, ואילו תהליכים צריך מוצר לעבור כדי להבטיח רמת בטיחות מירבית.

תהליך העיצוב והפיתוח

חברתנו עוסקת ביצירת חדשנות ויזואלית. אנו מקפידים מאוד על פיתוח הקונספט העיצובי של המוצרים ועל חווית שימוש מוקפדת והולמת. לשם כך אנו מקפידים על תהליך ממוקד ומדויק הכולל מספר שלבים, ובכל אחד מהשלבים אנו מדייקים את העיצוב וחותרים לשפר אותו במטרה להוביל בסופו של דבר למצב של בניית אב טיפוס מושלם. בשלב זה ניתן לראות את המוצר ולחוש אותו, ואז לקבל החלטות לגבי ייצור המוני שלו.