אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

דלקת אוזניים – איך מזהים?

דלקת אוזניים, או בשמה המקצועי – דלקת אוזניים תיכונה, היא אחת מהתסמינים הרפואיים הנפוצים והמוכרים ביותר כיום בעולם. בשורות הבאות, נלמד מה היא, מה הן הסיבות להופעתה, איך ניתן לאבחן את הדלקת הזו, וכיצד ניתן גם לטפל בה? כל זאת ועוד, בשורות הבאות שמובאות כאן לפניכם.

בתור התחלה – מה זה בכלל דלקת אוזניים?

כשאתם שומעים אנשים מדברים על דלקת זו, דעו לכם כי הם מדברים למעשה על זיהום ממשי שמצטבר בתוך החלק הפנימי של חלל האוזן התיכון. דלקת זו, יכולה להיות מצד אחד דלקת אשר תסמיניה מופיעים באופן חד פעמי בלבד, מאידך, תסמיני דלקת האוזניים התיכונה יכולים להופיע למשך פרקי זמן ממושכים של ממש. בנוסף למה שתיארנו, יש מצב שדלקת כזו תביא עמה גם הופעה של שלפוחית שמופיעה על הפנים של עור התוף שלנו, מצב זה, יכול לגרום לכאבים חזקים ועזים. כיום, ישנם דרכי טיפול רפואיים לדלקת האוזניים, זאת בנוסף גם תרופות סבתא לכאבי אוזניים.

למשך כמה זמן היא עשויה להימשך?

במידה שמדובר על דלקת אוזניים חריפה, אזי שמדובר על תסמינים שמופיעים למשך מספר ימים עד לשבועיים לכל היותר. במקרים בהם מופיעה דלקת אוזניים כרונית, התסמינים יופיעו למשך פרקי זמן ממושכים למדי, ויהיו אירועים חוזרים של הדלקות החריפות הללו.

כיצד מטפלים?

דווקא בשנים האחרונות, נהיה טרנד שתומך בלא למהר לתת טיפול של אנטיביוטיקה לאנשים שסובלים מדלקות חוזרות, במיוחד כאשר מדובר על ילדים. אולם, מתן טיפול אנטיביוטי מהווה את הטיפול הנפוץ ביותר כיום למניעת דלקת אוזניים, וקיימות גם קבוצות נוספות של תרופות כאלה. את הטיפול הרפואי, עלינו להתאים ולהבין אצל רופא המשפחה שלנו.

טיפול טבעי עבור דלקות אוזניים וכאבי אוזניים

יש שני סוגים עיקריים של טיפולים אלטרנטיביים שיכולים משמעותית לסייע עבור אנשים – תינוקות, ילדים ומבוגרים הסובלים מדלקות אוזניים. הטיפול הראשון והמאוד יעיל נקרא דיקור. טיפול זה מסייע בעצם בחיזוק המערכות החיסונית ובכלל בכל מערכות האחרות שקשורות לאוזניים באופן ישיר או עקיף כמו הגרון, מערכת הנשימה, האף ועוד. הדיקור אשר לאו דווקא נעשה באמצעות האוזניים, עוזר לאזן את הגוף ולשחרר חסמים ותקיעויות בגוף שלנו. טיפול נוסף שיכול מאוד להיות יעיל הוא טיפול באמצעות צמחי מרפא. למשל, יש צמחים בעלי אפקט אנטי דלקתי, צמחים המסייעים בחיזוק הגוף ובמניעת היווצרות של מחלות חורף שיכולות באופן עקיף להוביל גם לבעיות וכאבים באוזניים. ניתן גם להיעזר בכל מיני שמנים אתריים המסייעים בריפוי וטיפול באוזניים כמו למשל שמן הלבנדר. גם תזונה נכונה ואיזון פיזי ונפשי מסייעים פעמים רבות לטפל במצבים הקשורים לאוזניים. לכן, חשוב שלא להרבות בטיפול אנטיביוטי, בטח שלא בהמלצת רופא ולנסות לטפל בעניין בדרכים טבעיות.