אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

משכנתא לכל מטרה – חשוב שתדעו

משכנתא לכל מטרה היא בעצם הלוואה שניתן לבצע בה שימוש לכל מטרה אשר נחשבת כמוקבלת על ידי הבנק, כנגד שעבוד של נכס שנמצא בבעלותו של הלווה, ושאינה למטרת רכישה של נכס למגורים עבור הלווה. במצב שכן, דורש הבנק המלווה לבצע הערכת שמאי של הנכס שניתן כנגד ההלוואה. במצבים אחרים, כמו למשל בלקיחת משכנתא לרכישת נכס, הרי שהשימוש בכסף מיועד אך ורק לרכישה של נכס שעבורו ניתנה ההלוואה. במילים אחרות – הלוואה מסוג זה היא הלוואה שמעניקה ללווה את האפשרות ליהנות מגמישות בשימוש בכסף, והיא יכול לשמש לשורה רחבה של מטרות שונות, בין אם מדובר על פירעון חובות, נסיעה וכיוצא בכך. הלוואה זו אף יכולה להיות משכנתא שנייה עבור הלווה, בעוד כי היא גם יכול לשמש בתור משכנתא לעסק. אז מה צריך לדעת על משכנתא לכל מטרה? וכיצד היא נבדלת מהמשכנתא הסטנדרטית שכולנו מכירים? אז רגע לפני שתפנו לשירותיו של יועץ משכנתא, הנה כל מה שתצטרכו לדעת. 

 

ההבדלים בין משכנתא לכל מטרה למשכנתא לרכישת נכס

 

משכנתא המיועדת עבור רכישה של נכס ומשכנתא לכל מטרה הן שתי הלוואות שונות מבחינת יכולת השימוש בכסף. ככלל, הללואה זו היא הלוואה שמציעה יותר גמישות באשר לשימוש בכסף, ואין הגבלה מסוימת של מטרת המשכנתא. מנגד, משכנתא לרכישת נכס היא משכנתא המיועדת עבור רכישה או לחילופין בנייה של נכס ספציפי, מה שמגביל את השימוש בכסף למטרה אחת בלבד. הנה מספר הבדלים נוספים בין שתי סוגי ההלוואות:

 

משכנתא לרכישת נכס

 

1.המשכנתא ניתנת עבור רכישה של דירה או לחילופין נכס נוסף.

2.שיעור המימון נקבע על פי סוג הנכס: במידה ומדובר על דירה יחידה, שיעור המימון יהיה בגובה של 75% משווי הנכס, בעוד כי שיעור המימון יהיה 70% במקרה של דירה חליפית, ו-50% בלבד במקרה של דירה להשקעה. 

3.המשכנתא מועברת ישירות לחשבון המוכרים בלבד, לאחר קבלת ביטחונות. 

 

משכנתא לכל מטרה

 

1.הלוואה שניתן לקחת לצורך כל מטרה אשר מתקבלת על ידי הבנק המלווה.

2.שיעור מימון של עד ל-50% משווי הנכס המשועבד.

3.ההלוואה נשלחת ישירות לחשבון של הלווים.