אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

הקשר ההדוק בין תחזוקת הרחובות לבין ביטחון האזרחים

אין זה מפתיע כי אירועי אלימות וטרור מתרחשים לא פעם ולא פעמיים במרחבים עירוניים שכן, אותם אזורים הופכים למטרות לא רק בגלל העובדה כי מדובר על חללים צפופים, אלא גם בעקבות מעמדם הסימבולי ובמילים אחרות – תקיפה עירונית משבשת את סדר היום. למעשה, היא לא רק פוגעת במגוון אנשים שנמצאים באירוע עצמו, אלא גם בסמלי השלטון באופן שמשתק את התשתיות ומשבש את שגרת החיים של בני האדם באזור. על כן, מההבנה הפשוטה כי אזורים עירוניים הפכו ליעד שכזה, עולה מפעם לפעם השאלה – האם יש קשר בין תחזוקת הרחובות לבין הפחתת הנזק הפוטנציאלי? ובכן, רגע לפני שאתם פונים לשירותיה של חברה המציעה שירותי טיאוט רחובות, החלטנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ולרכז לכם לכתבה הבאה את כל מה שתצטרכו לדעת בנושא.

 

אז כיצד תחזוקת הרחובות מחזקת את תחושת הביטחון?

 

בראש ובראשונה, ראוי לציין כי השאיפה לייצר מרחב עירוני מפוקח היא לא חדשה בכלל שכן, מדובר על אזורים שמתמודדים מדי יום עם איומים וסיכונים שונים מזה שנים רבות. על כן, בחלוף השנים האחרונות, מחקרים רבים מעלים כי המאפיינים הפיזיים במרחב העירוני תורמים בצורה ניכרת למניעת פשיעה וכתוצאה מכך, להגברת תחושת הביטחון. בין הדבר ניתן להסיק כי סביבה עירונית הופכת לבטוחה הרבה יותר, בעת בה יש עליה פיקוח טבעי וכאשר תושבי הסביבה מרגישים כלפיה תחושת בעלות ואחריות. מתוך אותן ההבנות, צמחו מגוון גישות תכנוניות, שכל תפקידם הוא ליצור מרחבים מובחנים וברורים לצד חזיתות שונות אשר מופנות לכיוון הרחוב, במטרה לבצע פיקוח טבעי. 

 

שורה תחתונה

 

יחד עם חלוף השנים האחרונות ניתן להבחין יותר ויותר בהתפתחותה של התופעה שכן, האיומים השונים כבר הפכו ליותר מורכבים מחבורות של ילדים שמעוניינים לרסס גרפיטי או סוחרי סמים שעומדים בסמטאות חשוכות, אותם ניתן להרתיע עם מעט תאורה טובה ומצלמות אבטחה. למעשה, הדגש המרכזי בעידן של היום לא נמצא מאחורי פתרונות מורכבים כמו שימוש במצלמות אבטחה שכבר מלוות אותנו שנים, אלא בפתרון פשוט הרבה יותר, והוא תחזוקת הרחובות.