אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

3 מחלות כלי דם נפוצות שאתם פשוט חייבים להכיר

 את מערכת הדם בגוף שלנו, ניתן להשוות לשירותי הדואר, שעוברים בית בית ומחלקים את הדואר לאזרחי המדינה. כך גם מערכת הדם, אשר אחראית על הובלה של חמצן ופחמן דו חמצני בתוך הגוף שלנו, את הראש על אבר התאים השונים שבגוף שלנו, ואת השני החוצה מהתאים, בכיוון ההפוך לגמרי. מחלות כלי דם רבות יכולות לצוץ במהלך החיים של אדם מסוים, ולעתים קרובות, מדובר על מחלות שיכולות ועשויות להיות מסוכנות למדי. בדיוק בגלל זה, ריכזנו לכם כאן בשורות הקרובות, מידע על שלוש מחלות כלי דם שונות שקיימות בעולם, אותם אתם פשוט חייבים להכיר.

לחץ דם גבוה

כאשר הלב מתכווץ ומתרפה, הוא שולח את הדם לרחבי הגוף כולו. הדם שזורם בגוף שלנו, מפעיל לחץ על הפינות ועל הדפנות של כלי הדם השונים בגוף שלנו, ולזה קוראים – לחץ דם. לחץ דם גבוה הוא מצב שמתרחש כאשר הלחץ שמופעל על הדפנות של כלי הדם שלנו הוא לחץ גבוה מהרגיל. לחץ דם גבוהה, עשוי להיות מסוכן מאוד, ולגרור למחלות רקע רבות. אחת הבדיקות שעשויות לסייע לגילוי של מחלות לב, זה סיטי לב.

טרשת העורקים

מדובר על הצטברות של רובד מסוים על הדופן של העורק, דבר שיכול לגרום לקושי רב במעבר של הדם. לעתים נוספות, חווים עצירה מוחלטת וחסימה של מעבר הדם בעורקים, מצב מסוכן מאוד!

PVD – מחלה של כלי הדם הפריפריים

מחלת הדם הזו, מתייחסת למצבים שבהם ישנה שקיעה של הכולסטרול שבגוף שלנו, אלו שמובילים דם לגפיים השונות שלנו, בעיקר כאשר מדובר על הגפיים התחתונות. הסימפטום העיקרי של מחלת הדם הזו, זה קושי רב בביצוע פעולות פשוטות הקשורות לגפיים התחתונות, לדוגמת הליכה.

איך נמנעים ממחלות כלי דם וממחלות לב?

שאנחנו מדברים על מחלות לב ומחלות כלי דם, הדבר הראשון שאנחנו צריכים לדעת אותו הוא שמדובר במחלות שללא ספק קיים קשר ישיר בין היווצרותן לבין ניהול אורח חיים לקוי. ככל שאורח החיים שלנו יהיה בריא ומאוזן יותר, ככל שנקפיד לאכול אוכל בריא יותר, נרבה בשתיית מים ונוותר על משקאות אלכוהוליים ומשקאות ממותקים עתירים בסוכר, ככל שנקפיד על הימנעות מעישון, נעשה פעילות גופנית וננסה למזער את גורמי הלחץ שמשפיעים על ההתנהלות היומיומית, ככה בעצם הסיכוי להיווצרות מחלות מהסוג הזה קטן. יחד עם זאת, אם יש לכם נטייה במשפחה למחלות מהסוג הזה, כמו גם מחלות לב, חשוב להכיר בכך ולהיות בסוג של מעקב אצל קרדיולוג שיסייע לכם לאתר בעיות באמצעות בדיקות שגרתיות ובדיקות מעקב ואם יש צורך בקבלת טיפול תרופתי או כל טיפול מניעתי אחר, לבצע זאת, מה שנקרא ”להיות על זה“. הבריאות שלכם היא החשובה ביותר.