אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

ניקוי צואת יונים

צואה של בעלי חיים ללא קשר לסוג שלהם היא עניין שבמקרה הטוב הוא יהיה רק לא אסתטי ולא נעים אך במקרים פחות טובים יהיה סכנה בריאותית ותברואתית של ממש. כאשר מדובר ביונים העניין הזה מקבל אפילו משנה חשיבות. אף פעם אי אפשר לדעת להיכן יתעופפו היונים, היכן הן ינסו לחדור גדר או מחסום כדי לבנות קן ולהטיל בו ביצים ובהתאם – גם ללכלך את המקום בצואה ולאלץ אותנו לחפש דרכים לניקוי צואת יונים. צואה של יונים היא רק אחד מהשיקולים אשר בגינם חשוב מאד להילחם בהן ולא לתת להן שום אפשרות להגיע קרוב אל המיקום של בני האדם. הן בעלי כנף שמביאות לכלוך, אפשר להידבק בכינים בשל קרבה אליהן וככל שמזניחים את פינות המסתור כך יגיעו אליהן עוד ועוד יונים.

 

איך מתבצע ניקוי צואת יונים?

אם כך, כעת קל יותר להבין שחשוב מאד, עד כדי קריטי, לנקות את הצואה של היונים כמה שיותר מהר מהרגע שבו מגלים אותה. אין טעם להמתין ועדיף שהיונים יבינו שאין להן לאן לחזור. הרחקת הצואה תהיה רק השלב הראשון בתהליך של הרחקת יונים והכי מומלץ לעשות את זה על ידי הזמנת איש מקצוע מהתחום שיש לו את הידע והניסיון הדרושים, שכן אין זה מספיק רק להרחיק את היונים אלא יש חשיבות עליונה לחסימה של כל פינת מסתור על מנת שהן לא יחזרו. במידה ואפשר להגיע בקלות יחסית למקום שבו הן מקוננות אפשר עם מטאטא או כל כלי עזר אחר לסלק את הצואה ואת הקן שנוצר. במידה והן חדרו דרך גדר או מחסום – כאמור איש מקצוע יידע איך להיפטר מהן וגם יוכל לתת טיפים והמלצות איך להתנהל על מנת שהן לא יחזרו שוב.

 

החשיבות של הרחקת יונים כמה יותר מהר

היונים אינן בעלי כנף חביבים שאפשר או כדאי לטפח. הן אגרסיביות, מנסות להשתלט על כל חלקה טובה והן לא מהססות גם להיכנס אל תוך הבתים. אנשים רבים משקיעים לא מעט מאמצים בווידוא שהיונים מבחוץ לא יכולות להיכנס אל תוך החדרים, בעיקר אם מדובר בבית של משפחה עם ילדים אבל בהחלט לא רק. במידה ולא יודעים או לא בטוחים איך יהיה הכי נכון להתמודד עם בעיית היונים חשוב לא להתייאש אלא לפנות אל איש מקצוע שיידע להנחות על פי המיקום הספציפי בבית שבו היונים החלו לקונן.