אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

כל כמה זמן צריך לעשות שיננית?

טיפולי שיננית אלו טיפולים שצריך לעשות לעיתים קרובות יחסית שכן, טיפולים אלו מאפשרים לנו לשמור על בריאות חלל הפה שלנו, באופן שיוכל לסייע להתמודד עם אבנית ולהבטיח שיניים בריאות ולבנות והבל פה נעים. אולם, הרבה מאוד אנשים עדיין לא בטוחים כל כמה זמן שיננית תהיה מומלצת שכן, ההנחיות הן מאוד כלליות ואינן מסבירות כיצד להבין מה מתאים לנו באופן אינדיבידואלי. בדיוק לשם כך, החלטנו בכתבה זו להסביר כל מה שתצטרכו לדעת על מנת להבין בעצמכם כל כמה זמן לקבוע ביקור וכל הסובב סביב נושא זה.

 

דגשים חשובים

כאשר אתם שואלים כל כמה זמן שיננית, חשוב מאוד לציין כי קיימים מספר פרמטרים אשר עשויים להשפיע על תדירות הטיפול הנדרשת עבורכם. תחילה, ראוי לציין כי גם עבור אלו שהשיניים שלהן נחשבות לבריאות ותקינות לחלוטין חלה חובה לגשת אל טיפול לפחות אחת לחצי שנה, זאת מאחר ומפגש שגרתי עם שיננית מסייע לחזק את בריאות חלל הפה. אולם, במקרים בהם יש הצטברות של אבנית או לסירוגין, מצבים שונים כדוגמת דלקת חניכיים ייתכן כי יהיה צורך להקדים את המפגש הבא שלכם ולגשת אל טיפול זה בתדירות יותר גבוהה, זאת בעוד כי רופא השיניים שלכם עשוי גם הוא לתת לכם הפניה דחופה לגשת אל טיפול שיננית.

 

האם מדובר על טיפול כואב?

ובכן, התשובה היא לא. טיפולי שיננית אמנם עשויים להיות מעט לא נוחים ואולי עשויים לגרום לרגישות מסוימת, אך הם בהחלט אינם כואבים, זאת מאחר ומדובר בטיפולים שלא מצריכים שימוש בכלים "כואבים" שכן, תכליתם העיקרית של טיפולים אלו היא לנקות את השיניים.

 

אז כל כמה זמן כדאי לבקר את השיננית?

במידה ובריאות השיניים וחלל הפה שלכם תקינה לחלוטין ואינכם סובלים משום מחלת חניכיים כרונית, ההמלצה הכללית תהיה לבקר אצל השיננית 3 פעמים בשנה (אחת ל-4 חודשים). אמנם, במקרים בהם קיימת רגישות בחניכיים שבאה לידי ביטוי בדימום, נפיחות וכאב – ייתכן כי מפגש נוסף עשוי להיות יעיל עבורכם. במידה ותרצו לקרוא עוד מידע ותוכן איכותי בנושאים אלו מומלץ מאוד לבקר ב-drzelig.co.il