אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

ערמונית מוגדלת

הערמונית מהווה חלק מהותי במערכת השתן והרבייה אצל גברים וכאשר הם מגיעים לגילאים מתקדמים הם עלולים להבחין בסימנים כאלה ואחרים של תפקוד לקוי של הערמונית. יחד עם זאת, במקרים רבים של ערמונית מוגדלת בהחלט ייתכן שההגדלה תקרה בשל גורמים שפירים ולא בהכרח יהיה מדובר בגידול או בתסמין של מחלת הסרטן. באופן כללי חשוב לדעת שאחד הסימפטומים לערמונית מוגדלת הוא הפרעה במתן השתן, מה שמשפיע על איכות החיים וזה ברוב המקרים יהיה מה שידחוף את הגברים המדוברים לפעול ולפנות לרופא מטפל. בשל הגיל המתקדם ועצם ההפרעה עצמה יש לא מעט מבוכה סביב עניין זה ויש גברים שכלל לא מנסים לטפל בבעיה.

 

מה המשמעות של ערמונית מוגדלת?

לא תמיד ברורה הסיבה לעצם גדילתה של הערמונית ולכן המיקוד כרגע מופנה לטיפול ולהחזרת איכות החיים של מי שסובל מהתופעה. הערמונית המוגדלת עלולה לחסום את צינור השתן, מה שיחמיר את הפרעות מתן השתן עד כדי עצירה מוחלטת – מה שעלול להוות סכנה של ממש. באתר האינטרנט druri.co.il אפשר לקרוא מידע חשוב אודות התופעה וכך להבין מתי יש סיכון גדול יותר לכך שהתופעה תקרה ותבוא לידי ביטוי. הרופא המתאים לפנות אליו הוא אורולוג מומחה ומנוסה שיבצע את הבדיקות הדרושות ויתאים לכל אחד את הטיפול שיהיה הכי נכון ומתאים עבורו על פי המצב שלו.

 

החשיבות של איתור וטיפול מהירים ומוקדמים

כאמור, הסכנה המיידית האמיתית היא עצירת השתן ויש חשיבות לביצוע ביופסיה על מנת לוודא שההגדלה של הערמונית לא מתרחשת בשל גידול סרטני שמאיים עליה ומתפשט בה. יש חשיבות להגעה מהירה ככל האפשר אל הרופא ולכן מומלץ שלא להמתין. גם אם הרציונל הוא החזרת איכות החיים הרי שיש בכך חשיבות גבוהה ואין אף אדם שמגיע לו לחיות את חייו בצורה לא נוחה או לא נעימה, בעיקר ככל ומדובר במתן שתם בצורה תקינה ורציפה. עמידה בקשר שוטף עם הרופא המטפל יכולה לחסוך בעיות בהמשך וכך לטפל בבעיה כמה שיותר מהר מהרגע שבו מגלים ומאתרים אותה.