אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

צמחי מרפא – בטיפול ברפואה משלימה

הגוף שלנו הוא כמו מכונה. צריך לדאוג לו, ”לשמן“ אותו, לחזק ולאזן אותו כל הזמן. אם אנחנו לא שומרים על הגוף שלנו, הוא יוצא מאיזון, הוא נחלש. לא פשוט לשמור על הגוף כל הזמן וזה דורש מאיתנו לא מעט. לישון כמו שצריך, לאכול אוכל בריא ועשיר ברכיבים תזונתיים, לנסות להפחית את רמות הסטרס ככל הניתן, להיות מוקפים באנשים שאנחנו אוהבים ואוהבים אותנו ובקיצור כמו שאומרים ”להיות על זה“. שמשהו קורה לגוף שלנו במובן השלילי של המילה, צמחי מרפא יכולים להיות אופציה מצוינת לטיפול. לא תמיד חייבים לפנות לרפואה הקונבנציונלית.

 

מה היתרונות של צמחי המרפא על פני רפואה קונבנציונלית?

בין אם אתם בוחרים להתייעץ עם מומחה לרפואה טבעית המתמחה בצמחי מרפא ובין אם אתם מגיעים באופן פרטני למה שנקרא מרפאה טבעית, צמחי מרפא יכולים לעזור כמעט לכל בעיה רפואית ממנה אתם סובלים. כאבי ראש, בעיות ונדודי שינה, בעיות ומחלות הקשורות למערכת העיכול, חוסר איזון הורמונלי בעיות פוריות או אין אונות, שינויים במצב הרוח, בעיות רגשיות, כאבים אורטופדיים – הכל ניתן לטיפול ומיזור הכאב באופן ניכר. אם תגיעו לרופא המשפחה או לרופא מומחה אחר, סביר להניח שתישלחו לבדיקות, סביר גם להניח שתקבלו מרשם למשחה או תרופה המכילה רכיבים שאינם מטיבים עם הגוף שלנו.

 

העוצמה של הטבע

צמחי מרפא מגיעים מהטבע וכאשר אנחנו משתמשים בהם, הגוף ניזון מקשת רחבה של רכיבים פעילים איכותיים המשפיעים עליו. כמובן, שכדי שתוכלו לטפל בבעיה ממנה אתם סובלים, נדרש ידע ושימוש מושכל בצמחים, כלומר נדרשת התאמה ולכן לא מומלץ לקחת תוספי תזונה או צמחים על דעת עצמנו. בשונה מתרופות או טיפולים אחרים שמובילים בטווח הקצר והארוך להיווצרות תסמינים ותופעות לוואי, רוב צמחי המרפא לא גורמים לתופעות לוואי ולכן השימוש בהם הוא בטוח לגמרי. למשל, יש תרופות שהגוף תוך זמן מסוים מתמכר אליהן, כמו משככי כאבים. יתרון נוסף של שימוש בצמחי מרפא על פני הרפואה הקונבנציונלית הוא בכך שניתן להתאים את השימוש לפי הצרכים שלנו באופן מדויק, כלומר בהתאם למצב הפיזי והנפשי המאפיין את הגוף שלנו.

 

בנוסף שימוש בצמחי מרפא במינונים מדויקים מתאים ל:

  • טיפול ומניעה קשת רחבה של מחלות ובעיות רפואיות בהתאמה אישית לפי הצורך.
  • שיפור איכות החיים וחיזוק המערכות השונות בגוף לרבות המערכת החיסונית, מערכת העיכול, מערכת הראייה ועוד.
  • שימוש עבור נשים בהריון (בהתייעצות בלבד), נשים מניקות (בהתייעצות בלבד), ילדים ובני נוער, אנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע וכדומה.

 

איך ניתן ליטול אותם?

ובכן, לכל צמח יש את התכונות והמאפיינים שלו, לכל צמח יש את הרכיבים הפעילים בו ולכן כל צמח כדאי ליטול באופן שונה. בכל מקרה יש כמה תצורות עיקריות לצריכת צמחי מרפא. האחת היא באמצעות קפסולות, מה שמכונה גם ”תוספי תזונה“. למשל, אם אתם סובלים מדלקת או מעוניינים לחזק את הגוף מבפנים, ניתן ליטול תוסף כורכומין מרוכז באופן קבוע. אופציה נוספת היא ליטול תוסף תזונה אבל בנוזל כמו למשל תמצית אכינצאה אותה שמים בתוך כוס מים לחיזוק המערכת החיסונית ומניעת היווצרות מחלות חורף כמו שפעת, צינון וכדומה. צמחי מרפא ניתן לצרוך גם כפי שהם, בחליטה. למשל, להרגעה ולהורדה משמעותית של רמות הלחץ בגוף ניתן להכין חליטה מקמומיל ולשתות לאורך היום. ניתן גם לגשת כאמור למרפאה טבעית ושם ירקחו לכם תוסף או פורמולה בהתאמה אישית לצרכים שלכם.