אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

טיקים קוליים – גורמים, דרכי ההתמודדות ומה שביניהם 

טיקים קוליים הם תופעה מוכרת למדי כאשר מדובר על ילדים. למעשה, על פי הערכות טיקים משפיעים על קרוב לרבע מהילדים שנמצאים בגילאי בית הספר, כך שניתן להבין כי טיקים קוליים וטיקים שאינם קוליים כאחד הם בהחלט גורם משמעותי שמשפיע רבות על היכולת של הילדים שלנו להתרכז בכל עת בה הם נמצאים בבית הספר. אז מהם הגורמים של טיקים קוליים ומהן דרכי ההתמודדות במידה ואחד מהילדים שלכם סובל מהם? בכתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

מה גורם לטיקים כאשר מדובר על ילדים?

בעת בה אנו מדברים על טיקים קוליים, חשוב קודם לכן להבין מהם הגורמים של טיקים בקרב ילדים. למעשה, אותם גורמים לא ברורים באופן חד משמעי למדע עד היום שכן, גם בימינו זהו נושא עליו נערכים מספר דיונים ומחקרים שונים. אולם, מומחים רבים מעריכים כי לטיקים קיים בסיס תורשתי וסביבתי שכן, ניתן לראות כי קיימות משפחות רבות בהן יהיו שני אחים המתמודדים עם טיקים ואפילו מקרים בהם היה מישהו אחר במשפחה שהתמודד עם בעיה זו. 

 

איך טיקים קוליים באים לידי ביטוי

כאשר מדובר על ילדים, טיקים מסוג קולי בדרך כלל באים לידי ביטוי על ידי הפקת צלילים ללא קשר ברור לסיטואציה הנוכחית, צלילים כדוגמת קולות שיעול, כחכוח בגרון ואפילו במקרים מסוימים צלילים שמזכירים קול נביחה. אותם טיקים יכולים גם להיות הרבה יותר מורכבים, כמו לדוגמא אמירת קללות, העתקת מילים שאחרים אמרו לפני כן או חזרה על מילים אקראיות. ככלל, חשוב לציין כי הפרעת טיקים בילדות היא זמנית שכן, כאשר מדובר על קוליים בדרך כלל אותם טיקים יהיו תוצאה של תסמונת טורט או אקולליה

 

איך מטפלים בבעיית טיקים אצל ילדים?

על מנת לטפל בבעיה זו אצל הילדים שלכם, חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מומחה העוסק בנושא זה. לשם כך, הרי שעליכם לערוך חיפוש מעמיק ברחבי הרשת אודות אותו נושא על מנת שתוכלו להגיע אל הבחירה הנכונה. אולם, עד שתמצאו את היועץ הנכון שיסייע לכם להתמודד עם מקרה הטיקים של הילד שלכם, עליכם להיות סבלניים ולגרום לילד להרגיש כי אותם טיקים אינם מהווים מטרד שכן, הם עשויים רק להתעצם תחת תחושות של לחץ ואשמה.