אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

מחפשים אחר עבודה עם משמעות? קראו את הכתבה הזו

על אף שמדובר על מדינת רווחה, אשר המטרה העיקרית מאחורי המדיניות שלה היא לדאוג לכלל תושביה, ראוי לציין כי ישראל היא מדינה אשר מכילה עשרות ואף מאות של נערים הנמצאים תחת סיכון, זאת בשל חוסר יכולת של הרשויות והרווחה לדאוג לכל אותם נערים ומשלל סיבות אחרות. בעוד כי אין ספק שמדובר על מציאות עגומה ומצערת, חשוב לציין כי במידה ואתם מחפשים אחר עבודה עם משמעות, ייתכן כי תוכלו לתרום את חלקכם הקטן למען מיגור הבעיה. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על עבודה בעזרה לנוער בסיכון וכל היוצא בכך.

 

נוער בסיכון – מי אלו בעצם?

לפני שנסביר מדוע מדובר על עבודה עם משמעות כה אדירה, הרי שקודם לכן עלינו להכיר מי אלו בעצם אותם נערים בסיכון. למעשה, נוער בסיכון הוא חלק מצומצם מאוכלוסיית האנשים ארש חי במצבי מצוקה קיצוניים מאוד, כאלו אשר בעצם יכולים לגרום להם ואף לסובביהם לפעמים לסכנה ממשית, כזו אשר דורשת התערבות מיידית על מנת למנוע אסון. המקרים של הנערים האלו מגוונים, בעוד כי חלק מאותם נערים הגיעו למצב המוגדר כ'סיכון' עקב הימצאות משפחה שאינה מהווה עוגן של ביטחון עבורם, זאת בעוד כי נעורים בסביבה רעילה ובלתי יציבה יכולה להוביל למספר בעיות סוציאליות שביכולתן למנוע מאותם נערים להשתלב במרקם החברתי בצורה חלקה. אולם, חשוב לציין כי עליכם להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהבין כי על אף שמדובר במציאות כואבת בהחלט, משמע הדבר הוא שתוכלו לתרום את חלקכם הקטן על מנת לטפל בבעיה, דבר אשר יכול להיחשב בתור עבודה עם משמעות רבה, כזו אשר תספק לכם תחושת תכלית כי אתם אכן עושים שינוי מסוים.

 

יתרונות של עבודה עם משמעות שכזו

  • סיפוק אדיר – כאשר אתם מחפשים אחר עבודה עם נוער בסיכון אתם אמנם עושים מעשה טוב ואדיב להפליא שכולל המון הקרבה ונתינה, אך חשוב לציין כי כאשר מדובר על עבודה עם משמעות אדירה שכזו, יש כל כך הרבה יותר יתרונות חבויים. למעשה, עבודה שכזו תוכל להקנות לכם סיפוק אדיר, כזה אשר ייתן לכם תחושה טובה ויפיץ חיוביות בחייכם שכן, אתם תורמים רבות למען העשרת עולמם של ילדים ונוער אשר מתמודדים עם מציאות קשה מדי יום.

 

  • תחושת שליחות – היצר האנושי להרגיש כי האדם עובד למען משהו נעלה ממנו הוא יצר טבעי, כזה אשר מלווה את בני האדם עוד משחר ההיסטוריה שכן, מרבית הדברים אשר נבנו והוכנו בעולם בו אנו חיים נוצרו מתוך החיפוש של המין האנושי אחר תחושת שליחות. ובכן, כאשר אתם הולכים לעבוד עם נוער בסיכון, ייתכן כי תמצאו את אותה תחושה עמוקה בדיוק – תחושה של תכלית ושליחות, כזו אשר אומרת לכם כי הלב שלכם במקום הנכון ואתם תורמים למען מטרה נעלה וגדולה יותר במשך הזמן הפנוי שלכם.