אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

תרופה טבעית לדיכאון – יש דבר כזה?

אנשים שונים, סובלים מדיכאון מכל מיני סיבות וגורמים. אצל אחדים זה מופיע כתוצאה מסיבות גנטיות, אצל אחרים בשל שינויים הורמונליים כמו הריון, לידה או הנקה ויש כאשר שסובלים מדיכאון כתוצאה מטראומה או מצב המעיד על קושי. דיכאון מאופיין בתחושה של חוסר שקט, שאין בגוף אנרגיות לעשות שום דבר, לא רוצים לראות אנשים, אין תיאבון, קשה לישון בליווי של תחושות אשמה קשות. בשונה מהטיפול הקונבנציונלי הכולל שימוש בתרופות, ניתן לטפל גם באופן טבעי כמו למשל באמצעות צמחי מרפא, תרופה טבעית לדיכאון, טיפולי מגע, טיפול קוגנטיבי, דיקור ועוד.

 

מה הקשר בין פרחי באך לתרופה טבעית לדיכאון?

פרחי באך היא חלק משיטת טיפול שפותחה על ידי דוקטור אדוארד באך בתחילת המאה ה-20. באך חילוק את הטיפול ל- 38 מצבים רפואיים נפשיים ועל פיהם הוא יצר סוג של תמיסות מתמציות של פרחים, מים ואלכוהול. אותן תמציות מעודדות תנועה על ידי תדרים רגשיים ומסייעות להחזיר את הגוף הפיזי והנפשי לאיזון. התמציות מסייעות להרגעה, הן משפרות את מצב הרוח, מעניקות אנרגיה ותורמות להפחתת התסמינים הקשורים לדיכאון במגוון של מצבים. באתר azo.co.il תוכלו לקרוא על מידע נוסף בהקשר של טיפול טבעי בדיכאון.

 

טיפים ורעיונות מעולים לצאת מדיכאון או אפילו למנוע אותו

אחד הדברים שעוזרים לנו למנוע דיכאון וגם לטפל בדיכאון קיים הוא פעילות גופנית. שהגוף זז, זורמת בו אנרגיה, מופרשים אנדרופינים המסייעים לטפל בדיכאון באופן טבעי והגוף מתחיל להרגיש טוב יותר. אם את אחרי לידה, תצטרכי להמתין לסיום תקופה של 6 שבועות בממוצע ולקבל אישור רפואי לגבי חזרה לפעילות. בינתיים תוכלי לעשות הליכות רגועות של כמה צעדים בכל פעם, מתיחות מתאימות לשלב בו את נמצאת ולהניע את הגוף.

 

תזונה מאוזנת ובריאה

שהגוף לא מקבל את הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק, נוצר חוסר איזון ולעתים זה אפילו פוגע במערכות השונות שלנו כמו מערכת העיכול, המערכת החיסונית וגם איברים עלולים להיחלש בין אם זה הכבד או הטחול. תזונה מאוזנת מסייעת לטפל ולמנוע היווצרות של דיכאון. כדאי להעשיר את התפריט באוכל בריא הכולל מזונות המכילים כמויות נאות של אומגה 3 כמו סלמון וטונה, מזונות המכילים חומצה פולית כמו תרד ואבוקדו, אגוזים, שקדים, בשר רזה ועוד. בנוסף, כדאי להעשיר את התפריט בצריכת מזונות המעלים את רמות הסרטונין במוח, אותו הורמון שאחראי על איזון מצב הרוח כמו למשל פירות יער, בננות, גוג‘י ברי, קקאו ועוד. שווה שלא לצרוך משקאות המכילים קפאין המפחיתים את ייצור הסרטונין.

 

שמרו על שגרה טובה

שגרה חשובה מאוד כדי לצאת מדיכאון. ברגע שאנחנו יוצאים מהשגרה, אנחנו נוטים לפתח שיעמום וממלאים את היום שלנו בדברים פחות חשובים. לכן, כדאי להקפיד לבצע את המשימות גם אלה הקשורות לבית וגם אלה שלא, לצאת לעבודה, לראות אנשים, למלא את היום שלכם וככה הסיכוי שתיכנסו אל תוך תחושת הדיכאון שהרבהה פעמים גם מתאפיינת בבדידות יורד פלאים.

 

נסו להירגע

יש לא מעט אנשים שסובלים גם מדיכאון וגם מלחץ. כלומר הרבה פעמים זה בא ביחד. לכן, כדאי להכניס לשגרה שלכם פעילויות מרגיעות כמו תרגול יוגה, פילטיס, הליכה בחוף היום, מדיטציה או דמיון מודרך, כל דבר שיאפשר לכם להתמסר אליו במלואו, להימנע מהלחץ ופשוט לשחרר.

 

בנוסף:

  • הקפידו על שינה איכותית וטובה לשינה תפקידים חשובים בגוף גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי
  • הקיפו את עצמכם באנשים שאתם אוהבים
  • תרגלו וישמו חשיבה חיובית