אודות | כתבו לנו | פרסמו באתר | צרו קשר

טיפול טבעי בצמחים – הכירו את הסגולות של הטבע 

טיפול טבעי בצמחים היה נפוץ במשך אלפי שנים שכן, צמחי מרפא שונים סייעו בעבר להתגבר על אינספור בעיות רפואיות, כך שגם בעת המודרנית אותם צמחים החלו לתמוך בטיפול הרפואי, באופן שאפילו עשוי לסייע לייעל את תהליך ההחלמה. אז מדוע טיפול טבעי בצמחים הוא כל-כך נפוץ בעולם הרפואה הסינית, על אילו מחלות ומצבים שונים ניתן להקל באמצעותו ומה עוד צריך לדעת על נושא זה? ובכן, במהלך כתבה זו, החלטנו לעשות לכם סדר בכל הבלאגן ולהסביר לכם כל מה שצריך לדעת בנושא של טיפול טבעי בצמחים וכל היוצא בכך. 

 

קצת רקע

שנים רבות לפני שהאדם המודרני החל להשתמש בתרופות וטיפולים רפואיים קונבנציונליים על מנת להתגבר על מצבים רפואיים שונים או לפחות לחיות לצידם, ארגז הכלים הטיפולי של מרפאים בתרבויות שונות כלל בעיקר שימוש בצמחי מרפא כדוגמת צוף צמחים. אפילו בתנ"ך נוכל לראות מספר אזכורים של טיפול טבעי בצמחים שונים כדוגמת עלי זית ומרווה, מור ולבונה – כאשר כל אלו שימשו את בני ישראל של פעם למען טיפול באנשים חולים.  

 

טיפול טבעי בצמחים ברפואה הסינית

הרפואה הסינית זו בעצם תורה קדומה, תורה אשר פותחה עוד לפני אלפי שנים, כאשר היעילות שלה לצד הידע הרב שנצבר בה לאורך השנים גרם לה להיות מופצת מעבר לגבולותיה של סין. למעשה, מטפלים מומחים ברפואה הסינית חוקרים לעומק את השימוש בצמחי מרפא, כך שיוכלו להתאים אותם למגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות שונות, החל ממיגרנות ועד לבעיות שינה. בדרך כלל, טיפול סטנדרטי בצמחי מרפא במסגרת הרפואה הסינית יתחיל עם שלב האבחון שלוקח בין חצי שעה לשעה ויכלול אבון של הדופק, אבחון של הלשון וכן גם תשאול מעמיק לצד בדיקה פיזית. לאחר מכן, המטפלים המנוסים ירקחו מעין פורמולה אשר משלבת מספר צמחי מרפא, כאשר אותה פורמולה מבוססת ברובה על צמח דומיננטי אותו מכנים "קיסר" ועוד מספר צמחים נלווים אותם מכנים "שרים". שילוב בין מספר צמחים אינו נועד רק על מנת לפתור את המצב הספציפי של המטופל, אלא גם על מנת לתרום לשיפור מקיף בבריאותו.